Miska s kostkami ledu

Pár let jsem neměla v mrazáku tvořítko na led. Ani nevím proč. Pak si dcera sáhla na sklo od kamen a musely jsme pro led k našim. Naštěstí jen patnáct metrů vedle. Ale od té doby jsem tvořítko do mrazáku vrátila. 

To se stalo tak před rokem a půl. 

A já si od té doby ujíždím na jeho vyžírání =D Tvořítko plním jen maličko, aby se led udělal rychleji. A když je hotový, vyloupám si ho do misky a sním. Někdy sama, někdy s dcerou.

A proč vám to tu tak sáhodlouze, ale zajímavě…?

Protože se snažím vrátit zpátky do blogového sedla. Mezi lety 09 a 14 jsem psala každý den. Postřehy ze všedních dnů, povídky, návody, fotila jsem, šila… A to všechno jsem sdílela. A dělalo mi to radost!

Pak jsem začala řešit životní změny a na tohle jsem zapomněla. 

Fázi životních změn za sebou ještě nemám. Ale to je myslím dobře =) Začalo to tím, že jsem se rozvedla. Pak mi doktoři řekli, že nemůžu mít děti. Podstoupila jsem umělé oplodnění, byla na první operaci, podruhé se vdala a začala studovat tlumočnictví znakového jazyka.

A po dvou týdnech naprostého podráždění a shánění nové podprsenky, protože mě bolela prsa, jsem zjistila, že jsem těhotná!

V březnu roku 2017 jsem byla naposledy v práci a nastoupila jsem na rizikové těhotenství. Musela jsem opustit školu a i když jsem v té době už byla aktivní řidič, převážnou část roku jsem strávila doma na zahradě. Do města jsem jezdila jen k doktorům, aby mi stále potvrzovali, že je miminko holčička a že je v pořádku.

V listopadu 17 jsem porodila a ještě v šestinedělí jsem si zařídila živnostenský list. Vtipné je, že si tohle vůbec nepamatuju =D Ale je to zapsané v rejstříku, tak to musí být pravda.

Půl roku na to mi došlo, že cestou k těhotenství bylo to, že jsem se přestala snažit. Přestala jsem tlačit na výsledek a nechala život, ať plyne. Tak, jak má. Zaměřila jsem se sama na sebe, naplánovala jsem si život bez dětí a v ten moment to přišlo.

Na základě tohoto uvědomění jsem přišla s prvním podnikatelským záměrem – Rozptylovací sešit. Měla jsem za to, že když pomůžu ženám, aby na „to“ nemyslely, bude pro ně snadnější otěhotnět. Nebo si třeba uvědomí, že děti nechtějí. Buď zatím, nebo vůbec. 

Se Sešitem jsem vstoupila do Podnikání z pláže a věnovala jsem mu asi dva roky volného času. Studovala jsem marketingové strategie, prodejní strategie, učila jsem se základy všeho možného, dělala jsem webové stránky, fan page na Facebooku, zkoušela jsem Instagram…

A co bylo nejhorší? Chtěla jsem pomáhat ženám k dětem a přitom jsem skoro zapomněla na to svoje… FacePalm až na půdu. Nebo do sklepa?

Druhou polovinu loňského roku, tedy roku 19, jsem na podnikání moc nemyslela a místo toho jsem se věnovala rodině. V září jsem ještě vstoupila do plážové střední (bože, to bylo fakt vyhozených spousta tisíc), ale nejdůležitější podnikatelský krok jsem učinila na konci léta. Kamarádka mě pozvala do Facebookové skupiny Online pro Rebelky a já jsem pozvánku přijala. 

A otevřel se mi úplně nový svět!

JanaS skupinu vede s neuvěřitelnou nakopávací energií a je úžasné nechat se jí inspirovat. 

A tam začal můj neuvěřitelný rok. 

Zúčastnila jsem se opravdu kvalitních online programů, našla si koučku, vyzkoušela si craniosakrální terapii, díky vizualizaci jsem vyřešila jedno starší trauma, nechala jsem si udělat Astrotyp a Mapu duše, učím se metodu EST, komunikuju se svým Vyšším Já, se svou duší, uzavírám příběhy minulých životů, učím se pomáhat.

Změnila jsem své podnikatelské zaměření z pomoci ženám otěhotnět na učení žen plnit si přání a zhmotňovat sny. Z mé koučky se stala kamarádka a podcastová kolegyně. U regresní terapeutky se učím vnímat signály, které mi posílá intuice a pracovat s nimi, pro sebe i pro klientky. Studuju techniky NLP. Do měsíce se naučím vytvářet rituály na míru!

Každý den se naučím něco nového. 

Začala jsem aktivně konzultovat a mé klientky si nadšeně a úspěšně plní svá přání. Ve vizualizacích jim pomáhám řešit otázky, které se v běžném rozhovoru nedaří rozlousknout. V září jsem vedla první větší kurz zdarma a v říjnu první placený. 

Více se věnuju natáčení videí a veškerou svou aktivitu jsem přesunula na Facebook. A to mi přijde škoda, proto jsem se dnes hecla k tomuto článku. Vím, že porušuje snad všechna marketingová pravidla, nejspíš i pravidla toho, jak se vypořádávat s bloky, ale víte, já prostě cítím, že ho potřebuju nejen napsat, ale i zveřejnit.

A to by pro návrat do blogovacího života mohlo stačit. Pro dnešek =)

Co se budoucnosti týče, chci ještě do konce roku vypsat termín na druhé kolo kurzu zhmotňování snů, vyhlásím možnost objednat si vizualizaci na míru (MP3) a chci natočit pár videí. Zatím si můžete poslechnout podcast, kde jsem byla jako host. A kvůli kterému jsem celou noc nespala, dokud mi Jana druhý den ráno nenapsala, že už si to poslechla znovu a že je to přesně to, co chtěla! =)

A všechno to s vámi chci sdílet =)