Sprej proti nočním můrám

Před měsícem noční můry, které budily snad každou noc mou dcerku, nepříjemně zintenzivněly.

Pohádky nepomáhaly, povídání nepomáhalo, koupený levandulový sprej na duchy nepomáhal (protože „tohle je na duchy, ne na noční můry, mami!“) a tak mě napadlo sáhnout po placebu.

Tou dobou už jsem byla dost zažraná do olejů od Justu, tak jsem nemusela moc přemýšlet, jakým směrem se vydat.

Rozhodla jsem se vyrobit sprej proti nočním můrám, což se teď, s odstupem měsíce, ukázalo jako dobrý krok! =) Noční můry se objevily asi jen dvakrát při usínání a po pořádné dávce spreje dcera klidně usnula a spala celou noc.

Na fotce níže vidíte oleje, které jsem v té době měla doma – eukalyptus, jedli sibiřskou, pomeranč a citron. V hnědé lahvičce je vysokoprocentní líh z lékárny. Ty dvě lahvičky se zeleným víčkem jsou rozprašovače z Justu (5ml a 10ml). K tomu ještě pipetka s odměrkou a kamínky na podporu placeba – křišťálky a granátky.

Takhle vypadala naše pracovní plocha =)

První pokus jsem konzultovala v FB skupině Ráj minerálů. Chtěla jsem vědět, jaké minerály můžu použít dovnitř a díky Vesmíru se mi dostalo i rady, jak takovou vůni vůbec vyrobit. 

50 : 50 vysokoprocentní líh a destilovaná voda
esenciální olej
minerály

Co jsem ale dobře nepromyslela, bylo samotné míchání =D Místo toho, abych vám popisovala, jak se nám to všude rozlilo, tak vám radši řeknu tohle – smíchejte si to v nějaké misce vedle =D Do rozprašovačů pak dejte směs destilky a lihu (ne úplně vrchovatě!) a poté případné minerály a pár kapek oleje.

Jelikož to je placebo pro dceru, považovala jsem prakticky za nezbytné, aby se zapojila do výroby =)

Dcera si sprej velice oblíbila, takže jsem směs za ten měsíc už dvakrát doplňovala a to do obou rozprašovačů. Večer nám to v ložnici pořádně pročišťuje =D

Musím říct, že přes mou skepsi k jejímu výběru (do jedné eukalyptus a do druhé jedle sibiřská), jsem každý večer překvapená, jak dohromady příjemně voní.

Jen tak ve vzduchu se vůně moc dlouho neudrží, ale nastříkaná na polštář voní asi tak hodinu. Nedokážu říct, jestli si pak nos zvykne, nebo se vůně vytratí, zkusím to pozorovat a pak to tady doplním. Pro sebe jsem si stejně udělala pomeranč a ten na kůži vydrží taky cca hodinu.

Hotové spreje proti nočním můrám. Nemohla se rozhodnout, jestli malej, nebo velkej, tak má oba =)

Teď už je má sbírka esenciálních olejů rozšířená o levanduli a tee trea s manukou a rosalinou. Plus mi došlo, že můžu použít i olej ze 31 léčivých bylin. Takže pro sebe začínám zkoušet i různé kombinace.

A co závěrem?

Sprej proti nočním můrám funguje, protože moje dcera věří, že funguje. A stejně tak to může fungovat vám na cokoliv. Stačí, když uvěříte =)

Pokud vás to zajímá, můžeme se spojit a já vám kromě samotného oleje (a případně rozprašovače či inhalační tyčinky) můžu poskytnout i vedenou relaxaci, ve které si k vůni „instalujete“ tu schopnost, kterou potřebujete.

Máte otázky, nebo už víte, že něco z výše zmíněného potřebujete? Napište mi =) mail@katerinajandlova.cz Jsem totiž odborný poradce Justu a ráda vám pomůžu 🙂

Mějte krásný den a nezapomínejte si přát 💙